Kincskeresés Gúta

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, Gúta városa és a gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskereső versenyt hirdetett meg, melyen három diákunk, Kvarda Viktória, Veres Gréta Eszter és Demendi Balázs képviselte iskolánkat.

A vetélkedő a helytörténet, történelem, földrajz és természettudományokon belül az általános műveltségbe tartozó kérdéseket tartalmazta. A gyerekek az iskolából indultak - térképpel a kezükben és az egyes feladatok (pl.keresztrejtvény) megfejtése szerint kellett eljutniuk a következő helyre, ahol megtalálták a kincs egy-egy darabját. Minden állomáson egy újabb feladat várta őket, ami irányt mutatott, merre kell továbbmenniük. Néhol szükség volt "józan paraszti észre", logikára, szemfülességre, de a mai korhoz mérten volt, hogy tablet segítségével kellett megoldani a feladatokat.

Diákjaink a 12 feladatsorból álló versenyen nagyon jól helyt álltak. Gratulálunk!

Kincskeresés Gúta