Anyanyelvi játékok-vetélkedő

Iskolánkban 2013. május 30-án újra megrendezésre került az anyanyelvi vetélkedő, amelyet Pénzes István tanár úr emlékének szentelve Anyanyelvi játékoknak kereszteltünk el. Az idei vetélkedő megszervezésének célja az volt, hogy emlékezzünk elhunyt kollégánkra és tovább vigyük az általa elképzelt és minden évben gondosan megszervezett vetélkedő hírét. A vetélkedő megszervezését Soós Éva, magyar szakos tanárnő vállalta magára, aki Pénzes István játékos nyelvi feladataiból és saját ötleteiből állította össze az idei feladatlapokat. Nagy örömünkre szolgált, hogy 11 csapat mérte össze tudását és birkózott meg a magyar nyelvtan rejtélyes világával.
A vetélkedő 1. helyezettje a szőgyéni csapat lett, melynek tagjai: Laczkó Anikó, Kovács Kincső és Sukola Eszter voltak.
A dobogó 2. fokán a letkési csapat végzett, név szerint: Márton Bendegúz, Juhász Ábel és Turcsányi Fanni.
A dobogó 3. fokát pedig a kürti csapat foglalhatta el: Vida Bettina, Kovács Viktória és Pócs Barnabás személyében.